Referendumas 2024 Referendumas 2024
  Informacija grįžtantiems Informacija grįžtantiems
  Diasporos jaunimui Diasporos jaunimui
  Ekonominės diplomatijos komanda Ekonominės diplomatijos komanda
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +358 9 6844880
  El. paštas
  • RSS Dėl registracijos konsulinėms paslaugoms Įkelta2024.04.10

   Informuojame, kad nuo šiol registruojantis konsulinėms paslaugoms Lietuvos Respublikos ambasadoje Suomijoje (ar kitose Lietuvos konsulinėse įstaigose) savo rezervaciją būtina papildomai patvirtinti.


    
   Konsulinės naujienos »
  • Galimybė mokytis lietuvių kalbos Suomijoje Įkelta2024.03.19
   Mokyklinio amžiaus vaikų Tėvelių dėmesiui!
   Suomijoje yra galimybė mokytis gimtosios kalbos neformaliuoju būdu.
    
   Registracija kitiems mokslo metams dažniausiai vyksta pavasarį. Registruotis galima per elektroninį dienyną Wilma arba užpildant specialią anketą.
   Daugiau informacijos apie pamokų organizavimą ir registraciją ieškokite savo savivaldybės internetiniame puslapyje (paieškos žodžiai: oman äidinkielen opetus ir miesto pavadinimas, pvz.: https://shorturl.at/awHI6) arba savo mokykloje.
    
   Dėl išsamesnės informacijos Helsinkyje kreipkitės: [email protected]; Espoo mieste: [email protected]
   Lietuviai Suomijoje »
  • GRĮŽTU.LT DA ir URM (1020x540 px).png Informacija planuojantiems sugrįžti į Lietuvą Įkelta2024.01.19

   Užsienio reikalų ministerija interneto svetainėje www.griztu.lt, telefonu ir elektroniniu paštu teikia informaciją grįžtantiems ar svarstantiems apie grįžimą Lietuvos diasporos atstovams.

   Vieno langelio principu konsultuojama svarbiausiais su grįžimu į Lietuvą gyventi, studijuoti, dirbti susijusiais aktualiais klausimais.

   Informacija grįžtantiems ir konsultacijos teikiamos:

   Aktuali informacija yra teikiama bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos institucijomis, įstaigomis ir savivaldybėmis.

   Lietuviai Suomijoje »
  • Dėl asmenų, gimusių iki 2008-07-22, Lietuvos pilietybės Įkelta2023.12.08

   2023 12 01 įsigaliojo Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 45 str. pakeitimas, kuris leis pateikti prašymą dėl Lietuvos pilietybės suteikimo ir pilnamečiams asmenims (yra gimę nuo 1990-03-11 iki 2008-07-22), jeigu pilietybė jiems priklausė pagal numatytą išimtį.

   Migracijos departamentas informavo, kad kol kas sistemoje MIGRIS pakeitimai daromi nebus, todėl jeigu asmeniškai kreiptųsi vyresnis negu 18 m. pilietis, jis MIGRIS sistemoje prašymą turi pildyti kaip "vienas iš tėvų" ir pridėti reikalaujamus dokumentus. Informacija Migracijos departamento svetainėje jau atnaujinta: Noriu tapti LR piliečiu - Migracijos departamentas (migracija.lt)

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • Vyriausioji rinkimų komisija pradėjo 2024 metais užsienyje balsuosiančių rinkėjų registraciją Įkelta2023.11.28

   Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje paštu arba atvykę asmeniškai į Lietuvos diplomatines atstovybes, jau gali registruotis VRK administruojamame portale www.rinkejopuslapis.lt

   Pagrindinė šių rinkimų naujovė – rinkėjų patogumui sudaryta galimybė registruotis balsuoti iš karto visuose kitąmet vyksiančiuose rinkimuose ir referendume.

   Registracija balsuoti pasirinktuose rinkimuose taip pat išlieka. Tai turėtų būti patogu tiems rinkėjams, kurie rinkimų metu užsienyje viešės laikinai arba kitais metais planuoja keisti gyvenamąją vietą.

   Balsuoti užsienyje galės ne tik ten nuolat gyvenantys ar studijuoti išvykę Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir tie, kurie rinkimų metu bus išvykę laikinai: atostogaus, keliaus darbo reikalais ir pan.  

   Lietuviai Suomijoje »
  • Ektroninės paslaugos užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams Įkelta2023.07.03

   Dalinamės gera naujiena užsienyje gyvenantiems mūsų piliečiams!

   Užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams gauti elektronines paslaugas bus paprasčiau ir greičiau

   Nuo šiol užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos Respublikos, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas ir t.t.

   Tam reikia turėti LR Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021 m. rugpjūčio 12 d., o mobiliuose įrenginiuose - NFC (angl. Near Field Communication) technologiją bei į mobilųjį įrenginį įdiegti programėlę mCard LTU, kurią galima parsisiųsti iš programėlių parduotuvių Apple App Store ar Google Play Store ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia: https://www.nsc.vrm.lt/docs/ATK_NFC.pdf.

   Konsulinės naujienos »
  • Dėl asmens dokumentų siuntimo paslaugos Įkelta2021.05.12

   Nuo gegužės 17 d. asmens tapatybės dokumentai Suomijoje bus siunčiami saugiau!

   Nuo šiol Lietuvos piliečiams pasirinkus asmens tapatybės dokumento pristatymą paštu, šios paslaugos ir tuo pačiu asmens duomenų saugumą užtikrins Lietuvos ambasados Suomijoje pasirašyta pašto paslaugų teikimo sutartis su Suomijos valstybine įmone Posti Ltd., pagal kurią kiekvienas siunčiamas asmens tapatybės dokumentas bus apdraustas.

   Plačiau su atnaujinta paslauga, jos kaina ir apmokėjimo būdu galite susipažinti čia.

   Konsulinės naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha