Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nuo 2021 m. sausio 27 d. Suomijos Vyriausybė sugriežtina įvažiavimo į Suomiją sąlygas

Sukurta 2021.01.24 / Atnaujinta 2021.04.28 16:31
  Nuo 2021 m. sausio 27 d. Suomijos Vyriausybė sugriežtina įvažiavimo į Suomiją sąlygas

  Nuo 2021 m. sausio 27 d. Suomijos vyriausybė sugriežtina įvažiavimo į Suomiją sąlygas, tuo siekdama apriboti Covid-19 viruso ir jo mutacijų plitimą Suomijoje. Pagrindiniai apribojimai susiję su tuo, kad darbo tikslais į Suomiją bus galimu atvykti tik, jei šis darbas yra neatidėliotinai būtinas Suomijos visuomenės funkcionavimui ir tiekimo saugumui užtikrinti. Taip pat visi į Suomiją atvykstantys asmenys turi būti pasirengę tam, kad bus nukreipti Covid-19 savanoriškam testui atlikti.

  Prašome susipažinti čia su Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimo į Suomiją sąlygas nuo 2021 m. sausio 27 d. (Lietuva priskiriama I-ai apribojimų kategorijai). Atvykimo į Suomiją pagrindai bus individualiai įvertinami pasienio kontrolės metu.  Esant klausimams dėl konkrečių įvažiavimo atvejų, prašome konsultuotis čia pateiktais Suomijos pasienio tarnybos kontaktais.

  Suomijos vidaus reikalų ministerijos informacija dėl įvažiavimo apribojimų nuo 2021 m. sausio 27 d. čia.

  Suomijos Vyriausybės sprendimas dėl įvažiavimo apribojimų nuo 2021 m. sausio 27 d. čia

  Nuo 2021-01-07 pradėjo veikti naujoji svetainė atvykstantiems į Suomiją, kurioje galima rasti aktualios informacijos dėl šalyje taikomų apribojimų, susijusių su COVID-19 pandemija. Ruošiantis kelionei rekomenduojame susipažinti su pateikta informacija čia.

  Informaciją apie savarankiško karantino sąlygas skaitykite čia

  Nuo 2021 m. sausio 27 d. iki vasario 25 d. į Suomiją bus įleidžiami šioms pagrindinėms asmenų grupėms priklausantys keliautojai (su išsamiu sąrašu prašome susipažinti čia, Lietuva priklauso I-ai apribojimų kategorijai):

  - Suomijos gyventojai;

  - Tranzitu per Suomijos oro uostus vykstantys asmenys, kai nėra paliekama oro uosto tranzito zona, arba tranzitu per Suomiją vykstantys ES/Šengeno piliečiai ar leidimą gyventi ES/Šengeno valstybėse turintys asmenys, grįžtantys į savo gyvenamosios vietos valstybę.

  - Keliaujantys dėl būtinų priežasčių:

  • Atvykstantys atlikti darbo, kuris yra neatidėliotinai būtinas Suomijos visuomenės funkcionavimui ir tiekimo saugumui užtikrinti (dėl tokių darbų sąrašo sprendžia Suomijos darbo ir ekonomikos ministerija, o kviečiantis darbdavys Suomijoje turi užpildyti specialią anketą pasienio kontrolės tikslais);
  • Medicinos ir gelbėjimo tarnybų personalas
  • Krovinių pervežimo ir logistikos darbuotojai
  • Suomijoje besimokantys studentai
  • Diplomatai, tarptautinių organizacijų darbuotojai, kariškiai ir humanitarinės pagalbos darbuotojai
  • Valstybės atstovai, vykstantys derybų klausimais, arba asmenys, dirbantys su tarptautinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis
  • Asmenys, vykstantys dėl šeiminių priežasčių (pvz., laidotuvės, vestuvės, liga, būtinas susitikimas ir pan., P.S. šeimos nariais laikomi tėvai ir vaikai, sutuoktiniai arba artimi partneriai, seneliai, sutuoktinio tėvai)
  • Kitos būtinos priežastys (pvz., tarptautinės žiniasklaidos atstovai, nuosavybės Suomijoje turėtojai ir t.t.)

  - Specialios grupės (kultūros, sporto, verslo atstovai).

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha