Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nuo 2021 m. birželio 7 d. atnaujintos įvažiavimo į Suomiją sąlygos

Sukurta 2021.06.07 / Atnaujinta 2021.06.16 10:39
  Nuo 2021 m. birželio 7 d. atnaujintos įvažiavimo į Suomiją sąlygos

  Nuo birželio 7 d. yra leidžiamas atvykimas į Suomiją darbo tikslais, jei keliaujama oro transportu - atvykstant kitomis transporto priemonėmis sąlygos lieka tokios pačios, išskyrus:

  1. Praplėstas "artimųjų giminaičių" sąvokos traktavimas - dabar jais laikomi sutuoktiniai, vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai, tėvai, uošviai, seneliai, broliai ir seserys, pusbroliai ir pusseserės, dėdės, tetos, taip pat išvardintų kategorijų asmenų šeimos nariai (sutuoktiniai arba nepilnamečiai vaikai).

  2. COVID-19 testo nebereikalaujama iš asmenų, turinčių sertifikatą, įrodantį baigtą vakcinavimo procedūrą, kai nuo vakcinavimo pabaigos praėjo ne mažiau nei 2 savaitės. Pripažįstamų vakcinų sąrašas skelbiamas čia (puslapio pabaigoje).

  3. Vakcinuoti viena vakcinos doze (iš 2-jų reikalingų), kai nuo vakcinavimo praėjo ne mažiau nei 2 savaitės, gali neturėti COVID-19 testo atvykus, tačiau turi jį atlikti praėjus 72 val. po atvykimo į šalį.

   

  Čia galima susipažinti su Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimo į Suomiją sąlygas (Lietuva priskiriama I-ai apribojimų kategorijai). Atvykimo į Suomiją pagrindai bus individualiai įvertinami pasienio kontrolės metu.  Esant klausimams dėl konkrečių įvažiavimo atvejų, prašome konsultuotis čia pateiktais Suomijos pasienio tarnybos kontaktais.

  Svetainė atvykstantiems į Suomiją, kurioje galima rasti aktualios informacijos dėl šalyje taikomų apribojimų, susijusių su COVID-19 pandemija: ruošiantis kelionei rekomenduojame susipažinti su pateikta informacija čia.

  Informaciją apie testavimą, savarankiško karantino sąlygas ir kt. skaitykite čia

  Nuo 2021 m. sausio 27 d. iki birželio 27 d. į Suomiją bus įleidžiami šioms pagrindinėms asmenų grupėms priklausantys keliautojai:

  - Suomijos gyventojai;

  - Tranzitu per Suomijos oro uostus vykstantys asmenys, kai nėra paliekama oro uosto tranzito zona, arba tranzitu per Suomiją vykstantys ES/Šengeno piliečiai ar leidimą gyventi ES/Šengeno valstybėse turintys asmenys, grįžtantys į savo gyvenamosios vietos valstybę.

  - Keliaujantys dėl būtinų priežasčių:

  • Atvykstantys atlikti darbo, kuris yra neatidėliotinai būtinas Suomijos visuomenės funkcionavimui ir tiekimo saugumui užtikrinti (dėl tokių darbų sąrašo sprendžia Suomijos darbo ir ekonomikos ministerija, o kviečiantis darbdavys Suomijoje turi užpildyti specialią anketą pasienio kontrolės tikslais);
  • Medicinos ir gelbėjimo tarnybų personalas
  • Krovinių pervežimo ir logistikos darbuotojai
  • Suomijoje besimokantys studentai
  • Diplomatai, tarptautinių organizacijų darbuotojai, kariškiai ir humanitarinės pagalbos darbuotojai
  • Valstybės atstovai, vykstantys derybų klausimais, arba asmenys, dirbantys su tarptautinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis
  • Asmenys, vykstantys dėl šeiminių priežasčių (pvz., laidotuvės, vestuvės, liga, būtinas susitikimas ir pan.)
  • Kitos būtinos priežastys (pvz., tarptautinės žiniasklaidos atstovai, nuosavybės Suomijoje turėtojai ir t.t.)

  - Specialios grupės (kultūros, sporto, verslo atstovai).

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha