Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Helsinkyje paminėtos Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-osios metinės

Sukurta 2021.06.03 / Atnaujinta 2021.06.03 10:30
   Helsinkyje paminėtos Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-osios metinės
   Helsinkyje paminėtos Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-osios metinės
   Helsinkyje paminėtos Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-osios metinės

   Birželio 2 dieną Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje Giedriaus Kazakevičiaus ir Lenkijos ambasadoriaus Suomijoje Piotro Rychliko iniciatyva Helsinkyje vyko susitikimas su Suomijos parlamento Konstitucinio komiteto pirmininke Johanna Ojala-Niemelä ir šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos ambasadoriumi Suomijoje Francisco Vaz Patto.

   Susitikimas skirtas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti.

   1791 metų gegužės 3-iosios Konstitucija buvo pirmoji parlamentiniu būdu priimta rašytinė konstitucija Europoje ir antroji (po JAV)  rašytinė konstitucija pasaulyje.

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai pristatė šios Konstitucijos svarbą tolesniems Lietuvos ir Lenkijos santykiams bei pabrėžė, kad Konstitucijoje išdėstytos idėjos įkvėpė ateities kartas kovoti dėl nepriklausomybės, kurią Lietuva ir Lenkija atgavo 1918 metais.

   „Šioje novatoriškoje XVIII a. pabaigos Konstitucijoje jau tuomet buvo apibrėžti principai, kuriais šiuo metu yra pagrįstos ir Europos Sąjungos vertybės, o jų pagrindu savo ateitį nori kurti mums artimos kaimyninės – baltarusių ir ukrainiečių tautos. Todėl tiek Lietuvos, tiek Lenkijos, tiek visos ES parama demokratiniams procesams šiose šalyse yra ypatingai svarbi“, - pabrėžė ambasadorius G. Kazakevičius.

   Suomijos parlamento Konstitucinio komiteto pirmininkei Johannai Ojalai-Niemeläi Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Suomijoje įteikė abiejų šalių Centrinių bankų šiai svarbiai istorinei datai atminti išleistas jubiliejines monetas.

   Susitikimo metu aptarti dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo bei aktualūs ES darbotvarkės klausimai. Suomijos parlamento Konstitucinio komiteto pirmininkė Johanna Ojala-Niemelä pristatė šio komiteto svarbią rolę - Konstitucinio komiteto užduotis yra pateikti savo išvadas apie įstatymų ir kitų komiteto svarstomų klausimų atitikimą Konstitucijai bei įvertinti santykį su tarptautinėmis žmogaus teisių sutartimis. Konstitucinis komitetas taip pat rengia Konstituciją ir glaudžiai su ja susijusius teisės aktus. Portugalijos ambasadorius Francisco Vaz Patto apibendrino besibaigiančio Portugalijos pirmininkavimo ES Tarybai iššūkius bei rezultatus.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha