Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Už viešosios diplomatijos puoselėjimą apdovanota Klaipėdos miesto savivaldybė

Sukurta 2021.10.20 / Atnaujinta 2021.10.20 08:12
   Už viešosios diplomatijos puoselėjimą apdovanota Klaipėdos miesto savivaldybė
   Už viešosios diplomatijos puoselėjimą apdovanota Klaipėdos miesto savivaldybė
   Už viešosios diplomatijos puoselėjimą apdovanota Klaipėdos miesto savivaldybė

   Spalio 19 dieną vykusioje Lietuvos savivaldybių asociacijos ceremonijoje ,,Auksinės krivūlės 2021“ užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas apdovanojimą už viešosios diplomatijos puoselėjimą įteikė Klaipėdos miesto savivaldybės merui Vytautui Grubliauskui.

   Viceministras E.Meilūnas padėkojo Lietuvos savivaldybėms už aktyvius ryšius kaimyninėse, Europos ir pasaulio šalyse bei pažymėjo, kad Klaipėda buvo pirmoji Lietuvos savivaldybė, dar 1989 metais užmezgusi ryšius su pirmuoju užsienio partneriu – Japonijos miestu Kudži, kurio meras ypač palaikė Lietuvos Nepriklausomybės siekius.

   Šiais metais apdovanojimas Klaipėdos miestui skirtas už konstruktyvų, profesionalų ir rezultatyvų ilgametį bendradarbiavimą, garsinant Klaipėdą ir Lietuvą tarptautiniu mastu, už partnerystę stiprinant europinį identitetą. 2021 metais Klaipėda yra Europos jaunimo sostinė, miestas kartu su Europos jaunimo forumu įgyvendina ambicingą „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“ (EJS21) (eng. „Klaipėda - European Youth Capital 2021“) programą, įvairiais projektais ir renginiais skatina Lietuvos ir Europos jaunimo įtraukimą į aktualių Europos klausimų sprendimą, stiprina europietišką tapatybę. Klaipėdos miesto savivaldybė, įgyvendindama šią programą, bendradarbiavo su Užsienio reikalų ministerija, prisidėjo prie Lietuvos pirmininkavimo ES Baltijos jūros regiono strategijai Metinio forumo, vykusio rugsėjo 27-spalio 1 dienomis, organizavimo, paruošiant vieną šio forumo dieną Europos jaunimo klausimams ir renginiams. Tai išties reikšmingas Klaipėdos miesto savivaldybės ir EJS21 komandos indėlis į šalies žinomumo didinimą, Europos klausimų sprendimą, tuo pačiu prisidedant ir prie aktyvesnio Lietuvos, taip pat ir Europos, jaunimo įsitraukimo į Baltijos regiono ir ES strategijų įgyvendinimą.

   „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai – kasmetinis Lietuvos savivaldybių asociacijos renginys, skirtas įvertinti labiausiai pasižymėjusias Lietuvos savivaldybes.