Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NATO ministrų susitikimo darbotvarkėje – Afganistanas, aljanso pasirengimas ateities iššūkiams ir atsakas į Rusijos keliamas grėsmes

Sukurta 2021.03.22 / Atnaujinta 2021.03.22 19:01

Kovo 23-24 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje).

Pirmojoje susitikimo sesijoje ministrai aptars padėtį Afganistane, kur NATO vykdo misiją „Tvirta parama“ ir diskutuos dėl tolesnių bendrų pastangų, kurios padėtų užtikrinti tvarią taiką šioje šalyje. Šios sesijos metu ministrai taip pat aptars tolesnį NATO ir Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos regiono partnerių bendradarbiavimą.

Antrojoje susitikimo sesijoje bus pristatyti NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pasiūlymai dėl „NATO 2030“ proceso. Šiais pasiūlymais siekiama sutvirtinti NATO, kaip kolektyvinės gynybos organizacijos ir pagrindinio transatlantinių konsultacijų saugumo klausimais forumo, politinį vaidmenį, pagerinti NATO atsaką į grėsmes, nestabilumą NATO kaimynystėje ir kitus kylančius iššūkius.

Antrą susitikimo dieną ministrų diskusijos bus skirtos Rusijos keliamoms grėsmėms aptarti. Sąjungininkai kartu su NATO partnerėmis Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu diskutuos apie augantį Rusijos karinį aktyvumą, kibernetines atakas, skleidžiamą dezinformaciją ir kišimąsi į rinkimų procesus. Susitikimo dalyviai tarsis dėl bendro efektyvaus ir vieningo atsako, aptars NATO-Rusijos dialogo galimybes.

Renginio paraštėse ministras G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais susitiks su JAV Valstybės sekretoriumi Anthony  Blinkenu. Šio susitikimo metu bus aptartas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas saugumo srityje, NATO atgrasymo ir gynybos priemonių stiprinimas, globalios pastangos, ginant demokratines vertybes, ir parama Rytų partneriams.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_9657.jpg

Sausio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sakartvelo vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu, kuris su oficialiu vizitu lankosi Vilniuje. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, saugumo situaciją Pietų Kaukazo regione ir Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą (ES) ir NATO klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » NATO ir tarptautinis saugumas »

Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

NATO ir tarptautinis saugumas »
210820a-30-flags_rdax_775x440.jpg

Rugpjūčio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime. Nuotolinis posėdis surengtas, siekiant aptarti sudėtingą saugumo situaciją Afganistane.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
ensec1.PNG

Birželio 8 dieną Vilniuje vyko 12 valstybių vienijančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Valdymo komiteto posėdis.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime.

Daugiašaliai santykiai »