Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos pasų centro atidarymas Mančesteryje – konsulinių paslaugų piliečiams stiprinimo dalis

Sukurta 2021.05.10 / Atnaujinta 2021.05.10 16:57
   Lietuvos pasų centro atidarymas Mančesteryje – konsulinių paslaugų piliečiams stiprinimo dalis
   Lietuvos pasų centro atidarymas Mančesteryje – konsulinių paslaugų piliečiams stiprinimo dalis

   Siekdama sudaryti galimybes visiems užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti reikalingus dokumentus ir kitas administracines paslaugas, Užsienio reikalų ministerija (URM) pradeda konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje esminių pokyčių procesą.  Vienas reikšmingų žingsnių - gegužės 10 dieną Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su išorės paslaugų tiekėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga.

   „Užsienio reikalų ministerija ieško naujų sprendimų, kad konsulinės paslaugos būtų prieinamos kuo daugiau Lietuvos piliečių. Pasų centrų atidarymas Junginėje Karalystėje yra vienas iš ilgalaikių sprendimų, sudarančių galimybę Lietuvos piliečiams asmens tapatybės bei civilinės metrikacijos dokumentų prašymus pateikti bei konsulinę paslaugą gauti, nevykstant į ambasadą Londone. Paskelbus apie galimybę registruotis priėmimui Mančesteryje, per kelias dienas buvo rezervuoti priėmimo laikai mėnesiui į priekį – tai leidžia manyti, jog URM sprendimas yra svarbus ir savalaikis”, – teigė į pasų centro Mančesteryje atidarymą atvykusi URM kanclerė Inga Černiuk.

   Naujajame pasų centre per mėnesį planuojama priimti apie 500 piliečių. Tai jau trečiasis pasų centras Jungtinėje Karalystėje. Londone ir Edinburge pasų centrai sėkmingai veikia nuo 2020 metų.

   Paslaugų pasiekiamumo didinimas, jų kokybė, skaitmenizavimo sprendimų diegimas – taip pat tarp URM prioritetinių tikslų. Pradėjusi konsulinių paslaugų teikimo peržiūrą, URM priėmė sprendimą visose Lietuvos atstovybėse ir konsulinėse įstaigose konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams ir vėl teikti pilna apimtimi, tad šias funkcijas piliečiams taip pat pavesta atlikti atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje.

   Eilių atstovybėse ir konsulinėse įstaigose mažinimui ir konsulinių funkcijų atlikimo tęstinumo užtikrinimui į atstovybes rengiamasi siųsti pagalbą iš sostinės. Atstovybėse taip pat diegiama asmenų aptarnavimą paspartinsianti biometrinė ir kita įranga bei vizitų rezervavimo sistemos. Į nuo atstovybių nutolusius regionus, kuriuose yra didelės lietuvių bendruomenės, šiemet planuojama organizuoti net 48 konsulines misijas.

   Ilgalaikėje perspektyvoje URM sieks konsulinių paslaugų skaitmenizavimo, resursų optimizavimo ir tolygesnio jų paskirstymo tarp atstovybių, o planuojant atstovybių tinklo plėtrą bus atsižvelgiama į potencialią konsulinių paslaugų paklausą.

   Konsulinių funkcijų atlikimo paklausa ypač išaugo dėl Covid-19 pandemijos sąlygotų laikino konsulinio priėmimo atstovybėse sustabdymo ir kelionių apribojimų.

   Informacija žiniai: Oficialiais užsienio valstybių duomenimis Lietuvos konsulinių įstaigų akreditacijos valstybėse gyvena per 500 000 Lietuvos piliečių. Daugiausia Jungtinėje Karalystėje – 152 000, Vokietijoje – 57 990, Norvegijoje – 47 304, Airijoje – 45 119, JAV – 32 826, Ispanijoje – 27 911. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_4512.jpg

   Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Afganistane, santykiai su Kinija ir nelegalios migracijos klausimas.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   4.jpg

   Birželio 28 dieną Romoje (Italija) vykstančio Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo paraštėse ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės kolega, užsienio reikalų sekretoriumi Dominicu Raabu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

   Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

   Atstovybių naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Taline (Estijoje), kur dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime.

   Daugiašaliai santykiai »