Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Londone surengta virtuali diskusija „1791 m. Gegužės 3-osios Konstitucijos reikšmė“

Sukurta 2021.05.07 / Atnaujinta 2021.05.07 19:54
   Lietuvos ambasadoje Londone surengta virtuali diskusija „1791 m. Gegužės 3-osios Konstitucijos reikšmė“
   Lietuvos ambasadoje Londone surengta virtuali diskusija „1791 m. Gegužės 3-osios Konstitucijos reikšmė“
   Lietuvos ambasadoje Londone surengta virtuali diskusija „1791 m. Gegužės 3-osios Konstitucijos reikšmė“
   Lietuvos ambasadoje Londone surengta virtuali diskusija „1791 m. Gegužės 3-osios Konstitucijos reikšmė“

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Virtualios diskusijos metu sveikinimo žodžius tarė ne tik Lietuvos ir Lenkijos Ambasadoriai Jungtinėje Karalystėje, bet ir britų Europos kaimynystės ir Amerikos ministrė bei parlamento narė Wendy Morton. Seminare pranešėjai diskutavo, kokią įtaką Gegužės 3-osios Konstitucija turėjo skirtingiems Abiejų Tautų Respublikos regionams ir šio ypatingo dokumento svarbą šiandien. Visą diskusijos įrašą galite rasti čia.

   Seminare taip pat dalyvavo prof. Karin Friedrich ir prof. Robertas Frostas iš Aberdyno universiteto, istorikė, vyriausioji Lietuvos prezidento patarėja dr. Jolanta Karpavičienė, istorikas ir Lenkijos užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis, o diskusiją moderavo meno ir kultūros istorikė, viena ryškiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų dr. Kristina Sabaliauskaitė.

   Po diskusijos vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija. Renginio metu Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus apdovanojo Jungtinės Karalystės Aberdyno universiteto profesorių Robertą Frostą prezidento Gitano Nausėdos skirtu ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi ir kartu su Lenkijos Ambasadoriumi Londone Arkady Rzegockiu įteikė Abiejų Tautų apdovanojimą rašytojai dr. Kristinai Sabaliauskaitei.

   Prof. Robertui Frostui apdovanojimas suteiktas už dvišalių Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykių puoselėjimą bei už pernai įkurtą Lenkijos ir Lietuvos studijų centrą Aberdyno universitete. Renginio metu Lenkijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Arkady Rzegockis taip pat įteikė prof. R. Frostui Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos skirtą Ordiną „Už nuopelnus Lenkijai“ Riterio Kryžių. Prof. R. Frostas yra aktyvus Abiejų Tautų Respublikos istorijos paveldo tyrinėtojas Jungtinėje Karalystėje.

   Dr. Kristinai Sabaliauskaitei Abiejų Tautų premija įteikta už romanų ciklą „Silva Rerum“. Abiejų Tautų apdovanojimas nuo 1999 metų skiriamas Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo ir Senato narių asamblėjos  asmenims ar jų grupėms, kurių veikla ir darbai reikšmingai prisidėjo kuriant ir gilinant abiejų tautų bendradarbiavimą.  

   Virtuali diskusija  ir apdovanojimų įteikimo ceremonija surengta Lietuvos ambasadai Jungtinėje Karalystėje bendradarbiaujant kartu su Lenkijos ambasada Londone ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru. Rėmėjas - Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2.jpg

   Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_2506.jpg

   Lapkričio 5 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos Kultūrinės ir viešosios diplomatijos departamento konsultacijos, kurioms vadovavo atitinkamų departamentų direktoriai Marius Janukonis ir Rafalas Volskis (Rafal Wolski).

   Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_4512.jpg

   Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Afganistane, santykiai su Kinija ir nelegalios migracijos klausimas.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   4.jpg

   Birželio 28 dieną Romoje (Italija) vykstančio Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo paraštėse ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės kolega, užsienio reikalų sekretoriumi Dominicu Raabu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

   Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

   Atstovybių naujienos »