Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame teikti paraiškas BJVT paramos fondui

Sukurta 2021.03.02 / Atnaujinta 2021.03.02 15:21

Baltijos jūros valstybių taryba (BJVT), Lietuvos pirmininkavimo organizacijai periodu, laukia pateikiamų projektų, palaikančių inovatyvius sprendimus visuomenės atsparumo ir socialinės įtraukties Baltijos jūros regione stiprinimui krizių metu.

BJVT Projektų paramos fondas (angl. - Project Support Facility) šiemet jau pradėjo kviesti teikti paraiškas tokiems projektams ir gauti iki 65 000 eurų kofinansavimą.

Besitęsianti pandemija išbandė viso pasaulio bendruomenių atsparumą krizinėms situacijoms, bet krizės padarinius stipriausiai jaučia pažeidžiamiausios visuomenės grupės. Pastebėta, kad nuo krizės pradžios padidėjo bedarbystė, smurtas dėl lyties, smurtas prieš vaikus, pablogėjo psichinė sveikata bei suprastėjo prieiga prie viešųjų paslaugų. Tačiau būta ir pozityvių „šalutinių poveikių“, tokių kaip sumažėjęs užterštumas ir vartojimas, bei skaitmeninio verslumo ir bendradarbiavimo plėtra. Todėl, BJVT priima ir remia projektus, kurie:

  • skatina socialinės įtraukties programų, sukurtų pažeidžiamoms visuomenės grupėms paremti, plėtrą;
  • siekia nustatyti krizės padarinius tarp pažeidžiamų grupių ir puoselėti plačias ir tvarias socialinės apsaugos sistemas;
  • stiprina ateities visuomenės atsparumą.

Visi projektai turi būti susiję su viena iš trijų ilgalaikių BJVT veiklos sričių:

  1. Regioninė tapatybė;
  2. Darnus ir klestintis regionas;
  3. Regiono ir visuomenės saugumas.

Šių metų projektų tema taip pat sutampa su dviemis iš keturių Lietuvos pirmininkavimo BJVT prioritetų: civilinės saugos regione stiprinimas bei dėmesys pažeidžiamoms grupėms, stiprinant kovą su prekyba žmonėmis išnaudojamais nelegaliam darbui ir smurto prieš vaikus prevenciją.

Kas yra BJVT Projektų paramos fondas?

Projektų paramos fondas buvo sukurtas bendrai finansuoti projektus, stiprinančius Baltijos jūros regioną, kaip Baltijos jūros valstybių tarybos ilgalaikio įsipareigojimo stiprinti tvarias partnerystes ir bendradarbiavimą dalis. Fondo trijų metų biudžetas siekia milijoną eurų. Nuo fondo sukūrimo pradžios (2012 m.), buvo paremti 46 projektai skirti vienai iš trijų pirmiau minėtų BJVT veiklos sričių.

Teikti paraiškas galima iki: kovo 31 d.

Daugiau informacijos (anglų k.): https://cbss.org/psf/latest-project-call/

Kontaktai:

Paulina Ek
Atstovė spaudai, Komunikacijos komandos vadovė
[email protected]
+46 70 176 40 12

Jekaterina Popova
Projektų paramos fondo koordinatorė
[email protected]
+46 73 801 55 20

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2727.jpg

Birželio 1 dieną Vilniuje surengtas Baltijos jūros regiono valstybių užsienio reikalų ministrų ir kitų aukšto lygio pareigūnų virtualus susitikimas, skirtas Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Jūros Valstybių Tarybos (BJVT) pabaigai pažymėti.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 1 dieną Vilniuje rengiamas Baltijos jūros regiono valstybių užsienio reikalų ministrų ir kitų aukšto lygio pareigūnų virtualus susitikimas, skirtas Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Jūros Valstybių Tarybos (BJVT) pabaigai pažymėti.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 1 dieną Vilniuje rengiamas Baltijos jūros regiono valstybių užsienio reikalų ministrų ir kitų aukšto lygio pareigūnų virtualus susitikimas, skirtas Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Jūros Valstybių Tarybos (BJVT) pabaigai pažymėti.

Daugiašaliai santykiai »