Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Espo konvencijos šalys pakartotinai patvirtino Baltarusijos pažeidimus dėl Astravo AE

Sukurta 2020.12.11 / Atnaujinta 2020.12.11 18:38

Gruodžio 11 dieną Espo konvencijos šalys dar kartą vieningai patvirtino Baltarusijos pažeidimus vystant Astravo AE projektą ir įpareigojo Baltarusiją ateityje tinkamai taikyti šią konvenciją. Tarptautinės bendruomenės patvirtinimas, kad Baltarusija pažeidė Espo konvenciją, yra svarbus Lietuvai ir prisidės prie Lietuvos pozicijos dėl nesaugios Astravo AE stiprinimo.

Lietuva organizavo gruodžio 8-11 d. vykusį Jungtinių Tautų konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) ir šios Konvencijos strateginio aplinkos vertinimo protokolo šalių susitikimą.

Nuotoliniu būdu vykusiame šalių susitikime buvo pažymėtas šios konvencijos trisdešimtmetis. Taip pat patvirtinti svarbūs sprendimai dėl konvencijos taikomumo branduolinių jėgainių veikimo laiko pratęsimui gairių bei šio tarptautinio susitarimo ilgalaikės strategijos iki 2030 metų ir priemonių plano patvirtinimo.

Šiuo metu Espo konvencija jungia 45 šalis – 44 valstybes ir Europos Sąjungą.

Sėkmingai pasibaigęs Espo konvencijos Šalių susitikimas yra Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo su Espo konvencijos sekretoriatu, Europos Komisija, Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančia Vokietija, taip pat Suomija bei kitomis šalimis rezultatas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_5154.jpg

Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

Dvišaliai santykiai »
chervyen.jpg

Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5023.jpg

Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

Dvišaliai santykiai »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »