Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ESBO Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų

Sukurta 2021.06.25 / Atnaujinta 2021.06.25 08:25
  ESBO Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų

  Birželio 24 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų. Lietuvos atstovė informavo Nuolatinę tarybą apie Lietuvos įsipareigojimą įgyvendinti nulinės tolerancijos politiką antisemitizmo, rasizmo, netolerancijos, ksenofobijos ir kitų neapykantos išraiškų atžvilgiu. Atstovė taip pat patvirtino, kad Lietuvoje tautinių mažumų teisės garantuoja Konstitucija, o visi teisės aktai pilnai atitinka šalies prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus. Lietuva taip pat aktyviai skatina žiniasklaidos ir išraiškos laisvę ir griežtai laikosi savo tarptautinių įsipareigojimų šioje srityje.

  Lietuvos atstovė pabrėžė, kad Rusija nuolat skleidžia iškraipytą naratyvą dėl 1991 m. sausio 13 d. įvykių ir reguliariai siekia diskredituoti Lietuvos teisinę sistemą kaltinant vykdant politinį persekiojimą. Atstovė kartu pasisakė prieš antisovietinio pasipriešinimo ir jo narių atminties iškraipymą. 

  Apibendrinant atstovė pabrėžė, kad politinis dialogas, pasitikėjimas ir bendradarbiavimas tarp šalių negali būti pasiektas iškraipant istorinius faktus ir skatinant abejones bei nesantaiką.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Lithuania_Credentials_170921_1800px.jpg

  Rugsėjo 17 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos (CTBTO) Vykdančiajam Sekretoriui Dr. Robert Floyd.

  Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius su CTBTO vadovu aptarė svarbiausius organizacijos darbotvarkės klausimus, įskaitant sutarties įsigaliojimo svarbą, savalaikes įmokas į organizacijos biudžetą, kurios yra itin aktualios tarptautinės stebėjimo stočių sistemos (IMS) palaikymui, artėjančią XIV straipsnio konferenciją, kuri vyks 2021 m. rugsėjo 23-24 d. CTBTO vadovas atkreipė dėmesį, kad sutarties įsigaliojimas yra neabejotinai svarbus, tačiau ne mažiau svarbu yra tai, kad minėtos sutarties nuostatos praktiškai veikia. Dr. R. Floyd teigė, kad viena iš pagrindinių jo veiklos sričių bus sklandaus CTBTO Sekretoriato darbo užtikrinimas bei jo decentralizacija, tad jo tikslas yra įsteigti Vykdančiojo Sekretoriaus kabineto vadovo poziciją.  

  Ambasadorius V. Verba paminėjo, kad Lietuva siekia aktyviai dalyvauti organizacijos veikloje bei prisidėti konkrečiu savo indėliu. Dr. R. Floyd padėkojo už Lietuvos  atstovų aktyvumą  bei priminė apie galimybes dalyvauti ekspertiniuose mokymuose, skirtuose nacionalinių duomenų centrų veiklos užtikrinimui bei tobulinimui. Ambasadorius V. Verba patikino, kad Lietuva ir toliau sieks glaudaus bendradarbiavimo su CTBTO vadovu bei organizacija.

  Atstovybių naujienos »

  Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

  Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos delegacija informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie 2021 m. liepos 7-8 d. Vilniuje surengtą 4-ąją Ukrainos reformų konferenciją.

  Atstovybių naujienos »

  Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

  Atstovybių naujienos »
  2021 05 25 ESBO NT.jpg

  Gegužės 25 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinė taryba apsvarstė gegužės 23 dienos įvykius Baltarusijoje, kuomet priverstiniu būdu buvo nutupdytas „Ryanair“ keleivinis lėktuvas, skridęs maršrutu Atėnai-Vilnius ir sulaikytas opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų Ramanas Pratasevičius bei su juo keliavusi Europos humanitarinio universito studentė Vilniuje Sofia Sapega.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »