Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ekonominės diplomatijos taryba pristatė „Team Lithuania“ ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo su Baltarusija ir kitais regionais perspektyvas

Sukurta 2021.06.25 / Atnaujinta 2021.06.25 15:17
   Ekonominės diplomatijos taryba pristatė „Team Lithuania“ ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo su Baltarusija ir kitais regionais perspektyvas
   Ekonominės diplomatijos taryba pristatė „Team Lithuania“ ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo su Baltarusija ir kitais regionais perspektyvas
   Ekonominės diplomatijos taryba pristatė „Team Lithuania“ ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo su Baltarusija ir kitais regionais perspektyvas

   Birželio 25 dieną pirmajame naujos sudėties Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės komisijos – Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) nuotoliniame posėdyje buvo pristatyta Užsienio reikalų ministerijos inicijuota ir penkių ministrų pasirašyta deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

    „Mūsų tikslas – novatoriška Lietuva, kurioje klestėtų aukštą pridėtinę vertę kuriantys sektoriai, o šių sektorių kuriami produktai sudarytų kuo didesnę Lietuvos eksporto dalį – tikimės kad padėsite nubrėžti gaires, kaip tai pasiekti“, – atidarydama posėdį sakė LR ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

   Detaliau „Team Lithuania“ pristatė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas. „Ši koncepcija padės dar labiau suvienyti visas mūsų turimas pajėgas sostinėje, ambasadose ir konsulinėse įstaigose bendram darbui, vengti konkurencijos ir dubliavimo, o kartu siekti bendro tikslo. Šį pasiryžimą bendram darbui ir įkūnija „Team Lithuania“ deklaracija“, - teigė viceministras.

   Posėdyje taip pat buvo aptartos ekonominio bendradarbiavimo su Baltarusija perspektyvos. Viceministras E. Meilūnas pabrėžė, kad politinė krizė Baltarusijoje – reikšmingiausias šiuo metu Lietuvos kaimynystėje vykstantis pokytis. EDT posėdžio išvakarėse Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybą paskelbė Baltarusijai sektorines ribojamąsias priemones, todėl verslo atstovams buvo pristatytas galimas šių priemonių poveikis Lietuvos ekonomikos sektoriams bei aptarti galimi Baltarusijos valdžios veiksmai. Šiuo metu vertinama, kokį poveikį Lietuvos ekonomikai gali turėti trąšų, naftos ir tabako sektoriams įvedami ribojimai.

   Vyriausybė deda pastangas siekdama atverti naujas eksporto rinkas Lietuvos verslui bei naujus kelius kroviniams. Apie tai buvo diskutuojama tiek Baltarusijos klausimu, tiek pristatant verslui priemones rinkų diversifikavimui Indijos-Ramiojo vandenyno regione bei JAV.

   „Siekdami strateginės diversifikacijos ir mažesnės priklausomybės nuo vienos rinkos, plečiame Lietuvos atstovavimo tinklą Pietryčių Azijoje. Diversifikacija Pietryčių Azijoje nėra nukreipta prieš vieną šalį – tai būdas suteikti verslui daugiau alternatyvų. Pasaulio ekonominės galios centras pasistūmėjo link Indijos-Ramiojo vandenynų regiono, jo geopolitinė reikšmė ir ekonominės plėtros perspektyva tik augs ir stiprės. Gyvybiškai svarbios Lietuvai yra ir Jungtinės Amerikos Valstijos – strateginė partnerystė su JAV yra ilgalaikis Lietuvos tikslas ir interesas“, – posėdyje sakė E. Meilūnas.

   Lietuvos diplomatinių atstovybių (tiek esamų, tiek steigiamų) ekonominės diplomatijos pajėgumų stiprinimas – svarbi priemonė siekiant Lietuvos strateginių tikslų Indijos-Ramiojo vandenynų regiono regione ir JAV. Praeitais metais pradėjo veikti ambasada Australijoje – taigi, šiuo metu turime ambasadas Kinijoje, Indijoje, Japonijoje ir Australijoje. Šiais metais atidaroma atstovybė Korėjos Respublikoje, kitais metais – ambasada Singapūre. 2023 metais planuojama stiprinti atstovavimą JAV paskiriant dar vieną diplomatą ekonomistą, 2024 metais – Kanadoje.

   Nuo 2013 metų veikiančioje EDT dalyvauja užsienio reikalų, ekonomikos ir inovacijų, žemės ūkio, susisiekimo bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, 12 asocijuotų verslo organizacijų  ir asociacijos „Globalios Lietuvos Lyderiai“ vadovai. EDT teikia LR Vyriausybei pasiūlymus ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei dėl atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ALBC 1.jpg

   Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

   Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   DSC_5542.JPG

   Birželio 25 dieną vykstančiame Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje paskelbta Deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

   Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   19_Dalyviai.png

   Balandžio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   DSC_4498.jpg

   Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

   Dvišaliai santykiai »

   Vasario 22 dieną Briuselyje (Belgijoje) užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Švedijos kolege Anna Linde priminė, kad Lietuva artimiausiu metu tikisi teigiamo Švedijos vyriausybės sprendimo, išduodant leidimą pradėti Baltijos jūros dugno tyrimo darbus, reikalingus Lietuvos-Lenkijos povandeninės elektros jungties „Harmony Link“ projekto darbų pradžiai.

   Užsienio reikalų ministro veikla »
   Foto1.png

   Vasario 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniame susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, ALBC) aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, susipažino su asociacijos veiklos planais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie COVID-19 pandemijos situaciją, pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, aptarta padėtis Baltarusijoje ir kiti tarptautinės svarbos klausimai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »