Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ekonominės diplomatijos taryba ieško būdų pagerinti Lietuvos pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse

Sukurta 2020.07.23 / Atnaujinta 2020.07.23 15:30
  Ekonominės diplomatijos taryba ieško būdų pagerinti Lietuvos pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse

  Liepos 23 dieną jubiliejiniame 10-ajame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) – diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį pasaulinei prekybai, vertės grandinėms ir Europos Sąjungos (ES) prekybos politikai. COVID-19 krizė parodė, kad atvira tarptautinė prekyba gali tapti pažeidžiama – tą pajuto ir Lietuva, todėl reikalinga strateginė diskusija apie Lietuvos verslo dalyvavimą pasaulinėse vertės grandinėse, su tuo susijusius iššūkius, priklausomybes ir galimybes.

  EDT pirmininkas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pristatė COVID-19 pandemijos poveikį prekybai, pasaulinėms vertės grandinėms ir informavo apie Europos Komisijos inicijuotą ES prekybos politikos peržiūrą ir ES siekį sukurti atvirą strateginę autonomiją. Ministras teigė, kad kol kas nėra aiškaus sutarimo, kokios strateginės autonomijos siekia ES, ir kaip didinant atsparumą išlaikyti efektyvumą ir pelningumą bei nubrėžti ribą tarp atsparumo didinimo ir protekcionizmo. Tikimasi, kad bendroje diskusijoje su verslu pavyks suformuoti Lietuvos poziciją, kuri atspindėtų Lietuvos verslo ir ekonomikos interesus.

  „Būtina išmokti COVID-19 pandemijos pamokas ir susikurti prekybinių priemonių ir veiksmų paketą, kuris didintų ES ekonominį atsparumą, skatintų pasaulinių vertės grandinių diversifikavimą bei ekonominių priklausomybių mažinimą. Jau dabar turime kalbėti apie konkrečias priemones ir veiksmus, ką turime padaryti, kad Lietuva būtų matoma kaip patraukli vieta vertės grandinių diversifikavimui ir trumpinimui“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras.

  Susitikimo metu pabrėžta, kad labai svarbu didesnį dėmesį skirti eksporto klausimams, prioritetinių rinkų peržiūrai ir galvoti apie konkrečias paramos priemones eksporto skatinimui ir žmogiškojo potencialo didinimui prioritetinėse eksporto valstybėse. 

  Pandemijos pasekmes pajuto beveik visi Lietuvos sektoriai: Lietuvos eksportas balandžio mėnesį sumažėjo 21 proc. Būtinas bendras kryptingas veikimas, padedant įmonėms atstatyti prarastas eksporto apimtis, ir ne tik išlaikyti esamas pozicijas dabartinėse eksporto rinkose bei pasaulinėse vertės grandinėse, bet jas sustiprinti, tokiu būdu padidinant tiek eksporto apimtis, tiek vertę.

  Posėdyje dalyvavę ministrai ir verslo organizacijų vadovai pabrėžė ekonominės diplomatijos svarbą Lietuvai siekiant integruotis ar pagerinti pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse. Atsižvelgiant į diskusijų metu pateiktas įžvalgas ir pasiūlymus bus formuojama Lietuvos pozicija dėl naujosios ES prekybos politikos.

  Nuo 2013 metų veikianti EDT teikia pasiūlymus Vyriausybei ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5545.jpg

  Birželio 25 dieną pirmajame naujos sudėties Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės komisijos – Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) nuotoliniame posėdyje buvo pristatyta Užsienio reikalų ministerijos inicijuota ir penkių ministrų pasirašyta deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5542.JPG

  Birželio 25 dieną vykstančiame Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje paskelbta Deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  19_Dalyviai.png

  Balandžio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  DSC_4498.jpg

  Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

  Dvišaliai santykiai »

  Vasario 22 dieną Briuselyje (Belgijoje) užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Švedijos kolege Anna Linde priminė, kad Lietuva artimiausiu metu tikisi teigiamo Švedijos vyriausybės sprendimo, išduodant leidimą pradėti Baltijos jūros dugno tyrimo darbus, reikalingus Lietuvos-Lenkijos povandeninės elektros jungties „Harmony Link“ projekto darbų pradžiai.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  Foto1.png

  Vasario 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniame susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, ALBC) aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, susipažino su asociacijos veiklos planais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie COVID-19 pandemijos situaciją, pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, aptarta padėtis Baltarusijoje ir kiti tarptautinės svarbos klausimai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »