Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Artimiausių Lietuvos sąjungininkų ambasadoriai supažindinti su neteisėta migracija iš Baltarusijos

Sukurta 2021.06.28 / Atnaujinta 2021.06.28 16:53

Birželio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje (URM) Vilniuje reziduojantiems Europos Sąjungos (ES), NATO ir Rytų partnerystės Asocijuotojo trio (Moldova, Sakartvelas ir Ukraina) šalių ambasadoriams pristatyti naujausi duomenys apie Aliaksandro Lukašenkos režimo skatinamos neteisėtos migracijos srautus į Lietuvą bei veiksmai, kurių Lietuvos valstybinės institucijos imasi neteisėtos migracijos į ES užkardymui.

Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Migracijos departamento atstovai informavo, kad per pirmus šešis šių metų mėnesius Lietuvos sieną jau yra kirtę beveik tris kartus daugiau migrantų, nei per pastaruosius trejus metus (2018-2020) kartu sudėjus.

Tuo pačiu, padėtis yra daug geresnė, negu Graikijoje ar kitose Pietų Europos šalyse per intensyviausias nelegalios migracijos bangas. Lietuvos pareigūnai patikino, kad situacija šiuo metu yra kontroliuojama, jos valdymui paskirti papildomi biudžeto asignavimai, įrengtos papildomos laikino migrantų apgyvendinimo vietos palapinių miestelyje Pabradėje, stiprinamas sienos su Baltarusija stebėjimas.

Taip pat su ES institucijomis ir kitais tarptautiniais partneriais prevenciškai ruošiamasi scenarijui, jei išaugę neteisėtos migracijos srautai ir toliau išliktų dideli. Atsakingos Lietuvos institucijos dirba su neteisėtų migrantų kilmės šalimis, jog būtų surinkta daugiau informacijos apie šios bangos organizatorius ir išspręstos jos priežastys. Lietuva dėkoja visoms ES šalims ir kitiems tarptautiniams partneriams už pasirengimą bendradarbiauti ir keitimąsi ankstesnių migracijos bangų metu įgyta patirtimi, taip pat ES Frontex agentūrai, teikiančiai praktinę paramą.

URM primena, kad neteisėtos migracijos srautai ypač išaugo po gegužės 26 dienos A. Lukašenkos kreipimosi į Baltarusijos parlamentarus, gubernatorius ir Konstitucinę komisiją. Šio kreipimosi metu jis pagrasino Lietuvai ir kitoms kaimyninėms šalims, jog šioms teks „ėsti ir gaudyti nelegalius migrantus bei narkotikus“, kuriuos iki šiol, neva, stabdė Baltarusija. Po šių pareiškimų vien per šių metų birželį Lietuvos sieną neteisėtai kirto 399 iš visų 587 šiemet Lietuvos sieną neteisėtai kirtusių asmenų. Daugiau nei 85% jų yra kilę iš Irako, Irano, Sirijos ir kitų Artimųjų Rytų šalių.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »