Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė V. Motulaitė tęsia susitikimus su Rumunijos Parlamento lyderiais

Sukurta 2021.03.16 / Atnaujinta 2021.03.16 16:10
   Ambasadorė V. Motulaitė tęsia susitikimus su Rumunijos Parlamento lyderiais
   Ambasadorė V. Motulaitė tęsia susitikimus su Rumunijos Parlamento lyderiais

   Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

   „Lietuvą ir Rumuniją vienija vertybės ir interesai, tačiau ekonominių ryšių plėtra dar turi neišnaudotų galimybių, per mažai žinome vieni apie kitus. Šių metų rugsėjo 13 dieną minėsime Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį. Tai – puiki proga naujoms iniciatyvoms, parlamentinės diplomatijos plėtrai”, - teigė V. Motulaitė.

   Ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra svarbus dvišalių ir daugiašalių santykių plėtojimo instrumenas bei informavo, kad Lietuvos Seime jau įkurta parlamentinio bendradarbiavimo su Rumunija grupė. Pokalbio metu buvo aptartos galimybės plėtoti parlamentų užsienio reikalų komitetų bendradarbiavimą įgyvendinant Rytų partnerystės politiką bei kitais aktualiais užsienio politikos klausimais.

   Rozalia – Ibolya Biro domėjosi Lietuvos patirtimi teikiant paramą smulkioms ir vidutinėms įmonėms Covid-19 pandemijos metu bei ekonomikos atsigavimo projektais bei kvietė pasidalinti gerąja praktika žmogaus teisių, lyčių lygybės įgyvendinimo srityse, plėsti dvišalį kultūrinį ir mokslinį bendradarbiavimą.

   Rumunijos parlamentą sudaro dveji rūmai – Senatas ir Atstovų rūmai, atitinkamai turintys 136 bei 329 narius, kurie renkami pagal sąrašą ketverių metų kadencijai, laikantis proporcingojo atstovavimo sistemos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pavedė Lietuvos atstovybėms Moldovoje ir Rumunijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams teikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos »
   2.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Danu Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornelijumi Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

   Dvišaliai santykiai »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   IMG-20210330-WA0085.jpg

   Kovo 30 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20210222_145242_resized_20210222_033619133.jpg

   Vasario 22 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titusu Corlateanu.

   Atstovybių naujienos »