Ekonominės diplomatijos tarybos veikla

Sukurta 2014.01.28 / Atnaujinta 2021.06.28 16:44

Globalizacija ir auganti tarptautinė konkurencija reikalauja optimalios ekonominius interesus užsienyje įgyvendinančių valstybės institucijų bei verslo konsolidacijos – tik koordinuotos valstybės ir verslo pastangos, racionaliai naudojami finansiniai ir žmogiškieji resursai gali užtikrinti konkurencingą valstybės ekonomių interesų atstovavimą globaliame pasaulyje. Ypač tai svarbu tokioms dideliais ištekliais nepasižyminčioms valstybėms ir atviroms ekonomikoms kaip Lietuva.

Institucinio konsolidavimosi ar didesnio tarpinstitucinio koordinavimo keliu ekonominių interesų įgyvendinimo užsienyje srityje yra pasukusios daugelis Skandinavijos šalių, kurios visada pasižymėjo racionalumu. To siekiame ir Lietuvoje, todėl 2013 m. liepos 11 d. buvo įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT), kuri teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei dėl atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

Ekonominės diplomatijos tarybos rėmuose veikia darbo grupė, kuri vykdo EDT pavestas užduotis ekonominės diplomatijos srityje, pati inicijuoja klausimų svarstymą, priima sprendimus bei teikia juos EDT.

Ekonominės diplomatijos taryboje ir Ekonominės diplomatijos tarybos darbo grupėje lygiomis teisėmis dalyvauja tiek valdžios institucijos, tiek asocijuotos verslo struktūros bei lietuvių diasporos profesionalų tinklą vienijanti organizacija. Tokiu būdu siekiama užtikrinti konstruktyvų dialogą ir kokybiškiau įgyvendinti ekonominę valstybės politiką bei ginti Lietuvos verslo interesus užsienyje.

EDT ir EDT darbo grupę sudaro Užsienio reikalų, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo, Žemės ūkio ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Vyriausybės, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos darbdavių konfederacijos, asociacijos "Investors' Forum", Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, asociacijos „Fintech Hub LT“, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos „LINPRA“, Lietuvos lazerių asociacijos, Lietuvos biotechnologų asociacijos, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos „LITMEA“, VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ atstovai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_5647.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pietų Australijos generaliniu pareigūnu Europai David Ridgway.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
G. Landsbergis Vokietijoje.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizito Berlyne metu susitiko su Vokietijos federalinės pramonės asociacijos (vok. BDI) Valdybos nariais.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »

Lapkričio 7 dieną paskelbta apie naujus Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo pasiekimus. Taivano investicijų kapitalo įmonė „Taiwania Capital“ patvirtino pirmąją 3,5 mln. eurų investiciją į optinių prietaisų gamybos startuolį „Litilit“. Toliau aktyviai tariamasi dėl Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ bendradarbiavimo su Taivano pramonės technologijų tyrimo institutu (ITRI) dėl puslaidininkių pramonės plėtojimo Lietuvoje. Taip pat pranešta, kad artimiausiu metu bus suteikti leidimai eksportuoti į Taivaną lietuviškus pieno, žuvies ir kiaušinių produktus. Tikėtina, kad dar šiemet bus suteikti leidimai eksportuoti ir lietuvišką jautieną.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
93b9c8ce-37fc-4aac-9556-d466429ec088.jpg

Spalio 31 dieną Prahoje, Čekijos Respublika, užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje prekybos klausimais. Susitikimo metu vyko diskusija dėl prekybos geostrateginės reikšmės, apsikeista nuomonėmis dėl ES skaitmeninės prekybos politikos bei ES ir JAV prekybinių santykių.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »

Spalio 25 dieną Lietuvos ambasados Australijoje iniciatyva įvyko virtuali verslo konferencija „Doing business Down Under: discover Australia”, kurioje dalyvavo įmonės iš Lietuvos, norinčios plėtoti verslą Australijoje.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_7543.jpg

Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su asociacijos Investors‘ Forum nariais. Ministras su investuotojais aptarė Lietuvos investicinį patrauklumą bei iš geopolitinių aplinkybių kylančias grėsmes ir rizikas, o taip pat diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »