Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA SUOMIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pohjoisranta 4 A 15, 00170 Helsinki, FINLAND

plačiau »

Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
Faksas +358 9 68448820
El. paštas

Svarbi ir aktuali žinia dėl iš ES šalių į Suomiją komandiruojamų darbuotojų

Sukurta 2017.08.30 / Atnaujinta 2017.08.30 17:43

Pagal naująjį teisės aktą kiekviena ES šalies įmonė, siunčianti darbuotojus į Suomiją pagal tarpvalstybinių paslaugų teikimo susitarimą, kaip taisyklė, turi pateikti išankstinį pranešimą Suomijos darbo saugos ir sveikatos institucijoms iki prasidedant darbams.

Pranešimas apie komandiruojamą darbuotoją neprivalomas jei įmonė komandiruoja darbuotojus į Suomiją bendrovių grupės viduje ne ilgiau kaip penkioms darbo dienoms. Vykdant statybos darbus pranešimas visais atvejais yra privalomas.

 Elektroninės formos pranešime turi būti pateikti tapatybę įrodantys duomenys, įmonės, komandiruojančios darbuotojus kontaktiniai duomenys ir užsienio mokesčių mokėtojo ID; įmonės atsakingų asmenų duomenys užsienio valstybėje; partnerių tapatybę įrodantys dokumentai ir kontaktiniai duomenys; Statybų darbuose – rangovo ir subrangovo indentifikavimo ir kontaktiniai duomenys; numatomas komandiruojamų darbuotojų skaičius; Įmonės atstovo Suomijoje indentifikavimo ir kontaktiniai duomenys Suomijoje arba informacija, patvirtinanti faktą, kad įmonės atstovas Suomijoje nėra būtinas; Darbų pradžia ir numatoma darbuotojų komandiravimo trukmė; darbų atlikimo vieta; sektorius, kuriame komandiruojami darbuotojai bus įdarbinti.
 
Jei anksčiau pateikta informacija pasikeičia iš esmės, įmonė komandiruojanti darbuotojus, turi iškart pateikti papildomą pranešimą apie įvykusius pokyčius, norint toliau tęsti darbus. Statybos sektoriuje, pranešimas apie atnaujintus duomenis taip pat  privalomas pateikti rangovui ir subrangovui.

Nepateikus pranešimo arba jį pateikus nepilna informacija, Darbo saugos tarnyba nuo rugsėjo 1 d. turi teisę skirti baudą 1000 – 10 000 Eur.

Nutarimas įsigaliojo nuo 2017 m. liepos 1 d., bus taikomas nuo 2017 m. rugsėjo mėn.

Daugiau informacijos apie nutarimą nuorodoje (anglų kl.): http://valtioneuvosto.fi/en/article/-/asset_publisher/1410877/lahetettyja-tyontekijoita-koskeva-ennakkoilmoitus-kayttoon-syyskuusta-lahtien

 

Naujienlaiškio prenumerata