Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nuo spalio 5 d. atvykstant iš Lietuvos į Suomiją taikoma pasienio patikra. Atvykus rekomenduojamas 10 dienų savanoriškas karantinas

Sukurta 2020.10.02 / Atnaujinta 2020.10.16 17:50

Nuo spalio 5 d. dėl koronaviruso plitimo dinamikos atvykstant iš Lietuvos į Suomiją bus taikoma Šengeno vidaus pasienio patikra, kurios metu atvykstantys asmenys Suomijos pasieniečiams turės pagrįsti atvykimo į Suomiją būtinybę. Lietuva priskiriama I-ajai apribojimų kategorijai (angl. Restriction Category 1). Atvykti iš šiai grupei priklausančių šalių, pagrindus atvykimo būtinybę, galima: 

- vykstant per Suomiją tranzitu iš/į kitą ES/Šengeno šalį
- darbo ar komandiruotės tikslais
- Suomijoje besimokantiems studentams
- asmenims, vykstantiems dėl šeiminių priežasčių
- diplomatams, tarptautinių organizacijų personalui, kariniam personalui, valstybės atstovams, vykstantiems derybų klausimais, ir t.t.
- dėl visų kitų priežasčių, dėl kurių atvykimas į Suomiją yra būtinas ir gali būti pagrindžiamas

Išsamiai susipažinti su aktualia Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimą į / vykimą per Suomiją prašome čia.

Atvykimo į Suomiją pagrindai bus individualiai įvertinami pasienio kontrolės metu, todėl rekomenduojama turėti įvažiavimo tikslus pagrindžiančius dokumentus, pvz., darbo sutartis, komandiruotės dokumentus ir pan.. Esant klausimams dėl konkrečių įvažiavimo atvejų, prašome konsultuotis čia pateiktais Suomijos pasienio tarnybos kontaktais.

Atvykus į Suomiją rekomenduojamas 10 dienų savanoriškas karantinas, su kurio sąlygomis prašome susipažinti čia. Nuo spalio 1 d. karantino laikotarpį galima susitrumpinti, jei:

- atvykstantis asmuo turi ne senesnį nei prieš 72 val. iki atvykimo į Suomiją darytą koronaviruso testo sertifikatą su neigiamu rezultatu, ir atvykus ne anksčiau kaip po 72 val. pasidaro antrąjį koronaviruso testą, kurio rezultatas yra neigiamas
- atvykstantis asmuo turi ne senesnį nei prieš 72 val. iki atvykimo į Suomiją darytą koronaviruso testo sertifikatą su neigiamu rezultatu ir Suomijoje planuojamas buvimas nebus ilgesnis nei 72 val., antrojo testo ir savanoriško karantino nereikalaujama.

Su rekomendacijomis dėl apsauginių kaukių dėvėjimo prašome susipažinti čia.

Suomijoje veikia Suomijos sveikatos ir gerbūvio instituto (suom. THL) sukurta koronaviruso kontaktų sekimo mobili programėlė "Koronavilkku". Daugiau informacijos apie ją ir įsidiegimą anglų kalba rasite čia

Naujienlaiškio prenumerata