Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Suomijos konsultacijose - dėmesys ES daugiamečiam biudžetui

Sukurta 2019.11.12 / Atnaujinta 2019.11.12 17:12
  Lietuvos ir Suomijos konsultacijose - dėmesys ES daugiamečiam biudžetui

  Lapkričio 12 d. Helsinkyje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

  Susitikimuose su šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos atstovais aptartos derybos dėl 2021-2027 m. ES daugiametės finansinės programos, ES vidaus rinkos, klimato kaitos, migracijos, teisės viršenybės, taip pat regioniniai transporto ir energetikos klausimai.

  „Derybose dėl daugiamečio ES biudžeto neturėtume priešinti tradicinių ES politikos sričių (sanglauda, žemės ūkis) ir naujųjų iššūkių (migracija, klimatas, saugumas), o ieškoti tinkamos jų pusiausvyros ir pakankamo finansavimo“, - susitikimuose sakė A. Zananavičius. Viceministras paragino ieškoti būdų sušvelninti planuojamą sanglaudos politikos finansavimo mažinimą, užtikrinti vienodas veiklos sąlygas visiems ES ūkininkams - siekti vienodų tiesioginių išmokų, skirti reikiamas lėšas svarbioms infrastruktūros jungtims regione.  

  A. Zananavičius išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Astravo AE projekto įgyvendinimo Baltarusijoje ir pabrėžė, kad ES Tarybai pirmininkaujanti Suomija toliau keltų klausimą apie šią grėsmę ES lygmeniu.

  Naujienlaiškio prenumerata