Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Birželio 12 d. Suomijos Vyriausybė priėmė sprendimą nuo birželio 15 d. į Suomiją iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos atvykstantiems gyventojams ant Suomijos vidaus sienų nebetaikyti pasienio kontrolės, taip pat iš šių šalių į Suomiją atvykusiems gyventojams nebetaikyti privalomo 2 savaičių karantino.

Atvykstant iš kitų ES ir Šengeno valstybių, pvz., Švedijos ir Vokietijos, vidaus pasienio kontrolė ir 2 savaičių karantino prievolė ir toliau išlieka tol, kol epidemiologinė situacija tose šalyse leis sušvelninti atvykimo į Suomiją apribojimus.

ES ir Šengeno valstybių piliečių ir jų šeimos narių vykimas tranzitu per Suomiją į savo gyvenamos vietos šalį ES ar Šengeno teritorijoje ir toliau leidžiamas.

Išsamiai susipažinti su Suomijos pasienio tarnybos informacija apie kelionių į/per Suomiją pasikeitimus nuo birželio 15 d. galima čia.

Suomijos pasienio tarnybos kontaktai konsultuotis dėl Suomijos pasienio kirtimo pateikiami čia.

Informacija apie Suomijos Vyriausybės sprendimą čia

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »

Nuo gegužės 18 d. Lietuvos ambasados Suomijoje konsuliniame skyriuje vėl pradedamas piliečių priėmimas konsuliniais klausimais.  Tačiau ir toliau laikydamiesi prevencinių priemonių prieš koronaviruso COVID-19 plitimą,  piliečių priėmimą vykdysime griežtai pagal išankstinį užsirašymą sutartu laiku.  Atvykus į ambasados konsulinį skyrių, maloniai prašome iš karto dezinfekuotis rankas. Prašytume atidėti apsilankymą, jei turėsite kvėpavimo takų ir kitokių susirgimo požymių.

Konsulinės naujienos »

Gegužės 7 d. Suomijos vyriausybė nusprendė, tebetęsiant nepaprastąją padėtį šalyje, nuo gegužės 14 d. iki birželio 14 d. pratęsti Suomijos pasienio kontrolę ant Šengeno sausumos sienų bei jūrų ir oro uostuose, tačiau palengvinti kai kurias įvažiavimo į šalį sąlygas.

Konsulinės naujienos »

Lietuvoje karantinas pratęstas iki birželio 16 d. 24 val., tačiau nuo birželio 1 d. sušvelninamos karantino sąlygos (susipažinti galima čia).

Nuo birželio 1 d. į Lietuvą bus galima atvykti iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems žmonėms, jeigu toje valstybėje, sergamumas koronaviruso infekcija (COVID-19) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 nustatytų koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokių valstybių sąrašą nustatys ir kiekvieną pirmadienį paskelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas. Grįžusiems iš šių šalių nereiks laikytis 14 dienų izoliacijos. Taip pat izoliacija nebus taikoma, jeigu valstybė, kurioje teisėtai gyvenama, patenka į sąrašą šalių, iš kurių atvykus netaikoma izoliacija, sąrašą.  Pastarasis sąrašas bus sudaromas atsižvelgiant į Baltijos šalių sutartus kriterijus ir taip pat bus skelbiamas pirmadieniais.

Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją Lietuvoje - www.koronastop.lt
Visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai pasiteirauti: +370 618 79984, +370 616 94562.

Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žiūrėkite čia.

 

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »

Suomijoje gyvenantiems ar esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams aktualią informaciją apie situaciją dėl koronaviruso bei rekomendacijas dėl prevencinių priemonių ir ką daryti, esant įtarimui, kad užsikrėte koronavirusu, rekomenduojame skaityti Suomijos sveikatos ir gerovės instituto (suom. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL), engl. The Finnish Institute for Health and Welfare) paskyroje:

          suomių k.- https://thl.fi/fi/
          anglų k. - https://thl.fi/en/web/thlfi-en
          švedų k. - https://thl.fi/sv/web/thlfi-sv

Suomijos nacionalinė konsultacijų linija bendrais klausimais apie koronavirusą COVID-19: +358 295 535 535 (veikia darbo dienomis 8-21 val., šeštadieniais 9-15 val.)

Skaitykite toliau.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata