Rinkimai 2020 Rinkimai 2020
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
  Faksas +358 9 68448820
  El. paštas
  • fcb antras turas 7 resized II.jpg RSS 2020 m. spalio 25 d. įvyks pakartotinis balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose Įkelta2020.10.12

   2020 m. spalio 25 d. įvyks pakartotinis balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Pirmą kartą sudarytoje Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje antrajame Seimo rinkimų ture rungsis Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija) ir Dalia Asanavičiūtė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

   Balsavimo Lietuvos Respublikos ambasadoje Suomijos Respublikoje laikai (adresas: Pohjoisranta 4 A 15 (trečias aukštas), Helsinkis 00170, Suomija):
   2020 m. spalio 22 – 23 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 15.00 – 17.00 val. (vietos laiku);
   2020 m. spalio 25 d. nuo 10.00 iki 20.00 val. (vietos laiku).

   Pirmajame Seimo rinkimų ture balsuoti nesiregistravusiems rinkėjams daugiau informacijos apie registravimąsi ir balsavimą pateikiama čia. Balsuoti paštu registruotis/persiregistruoti galima vėliausiai iki 2020 m. spalio 15 d..

   Daugiau informacijos apie rinkimus ir kandidatus rasite Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje www.vrk.lt.

   Lietuviai Suomijoje »
  • Nuo spalio 5 d. atvykstant iš Lietuvos į Suomiją taikoma pasienio patikra. Atvykus rekomenduojamas 10 dienų savanoriškas karantinas Įkelta2020.10.02

   Nuo spalio 5 d. dėl koronaviruso plitimo dinamikos atvykstant iš Lietuvos į Suomiją bus taikoma Šengeno vidaus pasienio patikra, kurios metu atvykstantys asmenys Suomijos pasieniečiams turės pagrįsti atvykimo į Suomiją būtinybę. Lietuva priskiriama I-ajai apribojimų kategorijai (angl. Restriction Category 1). Atvykti iš šiai grupei priklausančių šalių, pagrindus atvykimo būtinybę, galima: 

   - vykstant per Suomiją tranzitu iš/į kitą ES/Šengeno šalį
   - darbo ar komandiruotės tikslais
   - Suomijoje besimokantiems studentams
   - asmenims, vykstantiems dėl šeiminių priežasčių
   - diplomatams, tarptautinių organizacijų personalui, kariniam personalui, valstybės atstovams, vykstantiems derybų klausimais, ir t.t.
   - dėl visų kitų priežasčių, dėl kurių atvykimas į Suomiją yra būtinas ir gali būti pagrindžiamas

   Išsamiai susipažinti su aktualia Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimą į / vykimą per Suomiją prašome čia.

   Atvykimo į Suomiją pagrindai bus individualiai įvertinami pasienio kontrolės metu, todėl rekomenduojama turėti įvažiavimo tikslus pagrindžiančius dokumentus, pvz., darbo sutartis, komandiruotės dokumentus ir pan.. Esant klausimams dėl konkrečių įvažiavimo atvejų, prašome konsultuotis čia pateiktais Suomijos pasienio tarnybos kontaktais.

   Atvykus į Suomiją rekomenduojamas 10 dienų savanoriškas karantinas, su kurio sąlygomis prašome susipažinti čia. Nuo spalio 1 d. karantino laikotarpį galima susitrumpinti, jei:

   - atvykstantis asmuo turi ne senesnį nei prieš 72 val. iki atvykimo į Suomiją darytą koronaviruso testo sertifikatą su neigiamu rezultatu, ir atvykus ne anksčiau kaip po 72 val. pasidaro antrąjį koronaviruso testą, kurio rezultatas yra neigiamas
   - atvykstantis asmuo turi ne senesnį nei prieš 72 val. iki atvykimo į Suomiją darytą koronaviruso testo sertifikatą su neigiamu rezultatu ir Suomijoje planuojamas buvimas nebus ilgesnis nei 72 val., antrojo testo ir savanoriško karantino nereikalaujama.

   Su rekomendacijomis dėl apsauginių kaukių dėvėjimo prašome susipažinti čia.

   Suomijoje veikia Suomijos sveikatos ir gerbūvio instituto (suom. THL) sukurta koronaviruso kontaktų sekimo mobili programėlė "Koronavilkku". Daugiau informacijos apie ją ir įsidiegimą anglų kalba rasite čia

   Konsulinės naujienos »
  • Dėl konsulinių paslaugų teikimo nuo gegužės 18 d. Įkelta2020.05.14

   Nuo gegužės 18 d. Lietuvos ambasados Suomijoje konsuliniame skyriuje vėl pradedamas piliečių priėmimas konsuliniais klausimais.  Tačiau ir toliau laikydamiesi prevencinių priemonių prieš koronaviruso COVID-19 plitimą,  piliečių priėmimą vykdysime griežtai pagal išankstinį užsirašymą sutartu laiku.  Atvykus į ambasados konsulinį skyrių, maloniai prašome iš karto dezinfekuotis rankas. Prašytume atidėti apsilankymą, jei turėsite kvėpavimo takų ir kitokių susirgimo požymių.

   Konsulinės naujienos »
  • Aktuali informacija apie kelionių sąlygas į Lietuvą COVID-19 pandemijos metu Įkelta2020.04.03

   Birželio 16 d. 24.00 val. baigėsi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas, pagal kurį taikomi tam tikri ribojimai. Nuo rugpjūčio 1 d. privalomas apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Išsamią informaciją skaitykite čia.

   Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją Lietuvoje - www.koronastop.lt
    
   Visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai pasiteirauti: +370 618 79984, +370 616 94562.

   Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žiūrėkite čia.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • Aktualios informacijos apie koronavirusą COVID-19 nuorodos Suomijoje Įkelta2020.03.16

   Suomijoje gyvenantiems ar esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams aktualią informaciją apie situaciją dėl koronaviruso bei rekomendacijas dėl prevencinių priemonių ir ką daryti, esant įtarimui, kad užsikrėte koronavirusu, rekomenduojame skaityti Suomijos sveikatos ir gerovės instituto (suom. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL), engl. The Finnish Institute for Health and Welfare) paskyroje:

             suomių k.- https://thl.fi/fi/
             anglų k. - https://thl.fi/en/web/thlfi-en
             švedų k. - https://thl.fi/sv/web/thlfi-sv

   Suomijos nacionalinė konsultacijų linija bendrais klausimais apie koronavirusą COVID-19: +358 295 535 535 (veikia darbo dienomis 8-21 val., šeštadieniais 9-15 val.)

   Skaitykite toliau.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • 2020-03-11 ambasadorius.jpg Helsinkyje paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis Įkelta2020.03.11

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimo proga, kovo 11 dieną Helsinkyje Lietuvos ambasada Suomijoje  organizavo šventinį priėmimą, į kurį susirinko Suomijos Eduskuntos (parlamento) ir institucijų atstovai, visuomenės veikėjai, diplomatinio korpuso, verslo, kultūros, Suomijos lietuvių bendruomenės ir „Donelaičio“ draugijos atstovai. Renginio metu lietuvių, suomių ir kitų žinomų užsienio kompozitorių kūrinius atliko Suomijoje gyvenantis lietuvių pianistas Mindaugas Neverovas ir estas violončelininkas Johannes Teppo.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020-03-05 Audriaus renginys 1.JPG Ambasadoje vyko dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui skatinti skirtas renginys Įkelta2020.03.06

   Kovo 5 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje organizuotas Lietuvos ir Suomijos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimui skirtas renginys. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, sveikindamas renginio dalyvius, pasidžiaugė kasmet besiplečiančiais ir stiprėjančiais ekonominiais ryšiais tarp mūsų šalių,  augančiais dvišalės prekybos mastais bei Suomijos įmonių investicijomis Lietuvoje.

   Ekonominiai santykiai »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata