Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
  Faksas +358 9 68448820
  El. paštas
  • RSS Nuo birželio 15 d. Suomija panaikina vidaus pasienio kontrolę ir karantino prievolę į Suomiją iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos atvykstantiems gyventojams Įkelta2020.06.12

   Birželio 12 d. Suomijos Vyriausybė priėmė sprendimą nuo birželio 15 d. į Suomiją iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos atvykstantiems gyventojams ant Suomijos vidaus sienų nebetaikyti pasienio kontrolės, taip pat iš šių šalių į Suomiją atvykusiems gyventojams nebetaikyti privalomo 2 savaičių karantino.

   Atvykstant iš kitų ES ir Šengeno valstybių, pvz., Švedijos ir Vokietijos, vidaus pasienio kontrolė ir 2 savaičių karantino prievolė ir toliau išlieka tol, kol epidemiologinė situacija tose šalyse leis sušvelninti atvykimo į Suomiją apribojimus.

   ES ir Šengeno valstybių piliečių ir jų šeimos narių vykimas tranzitu per Suomiją į savo gyvenamos vietos šalį ES ar Šengeno teritorijoje ir toliau leidžiamas.

   Išsamiai susipažinti su Suomijos pasienio tarnybos informacija apie kelionių į/per Suomiją pasikeitimus nuo birželio 15 d. galima čia.

   Suomijos pasienio tarnybos kontaktai konsultuotis dėl Suomijos pasienio kirtimo pateikiami čia.

   Informacija apie Suomijos Vyriausybės sprendimą čia

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • Dėl konsulinių paslaugų teikimo nuo gegužės 18 d. Įkelta2020.05.14

   Nuo gegužės 18 d. Lietuvos ambasados Suomijoje konsuliniame skyriuje vėl pradedamas piliečių priėmimas konsuliniais klausimais.  Tačiau ir toliau laikydamiesi prevencinių priemonių prieš koronaviruso COVID-19 plitimą,  piliečių priėmimą vykdysime griežtai pagal išankstinį užsirašymą sutartu laiku.  Atvykus į ambasados konsulinį skyrių, maloniai prašome iš karto dezinfekuotis rankas. Prašytume atidėti apsilankymą, jei turėsite kvėpavimo takų ir kitokių susirgimo požymių.

   Konsulinės naujienos »
  • Gegužės 14 d. – birželio 14 d. pasienio kontrolė Suomijoje išlieka, tačiau kai kurios įvažiavimo sąlygos palengvinamos Įkelta2020.05.08

   Gegužės 7 d. Suomijos vyriausybė nusprendė, tebetęsiant nepaprastąją padėtį šalyje, nuo gegužės 14 d. iki birželio 14 d. pratęsti Suomijos pasienio kontrolę ant Šengeno sausumos sienų bei jūrų ir oro uostuose, tačiau palengvinti kai kurias įvažiavimo į šalį sąlygas.

   Konsulinės naujienos »
  • Aktuali informacija apie kelionių galimybes į Lietuvą karantino metu Įkelta2020.04.03

   Lietuvoje karantinas pratęstas iki birželio 16 d. 24 val., tačiau nuo birželio 1 d. sušvelninamos karantino sąlygos (susipažinti galima čia).

   Nuo birželio 1 d. į Lietuvą bus galima atvykti iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems žmonėms, jeigu toje valstybėje, sergamumas koronaviruso infekcija (COVID-19) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 nustatytų koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokių valstybių sąrašą nustatys ir kiekvieną pirmadienį paskelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas. Grįžusiems iš šių šalių nereiks laikytis 14 dienų izoliacijos. Taip pat izoliacija nebus taikoma, jeigu valstybė, kurioje teisėtai gyvenama, patenka į sąrašą šalių, iš kurių atvykus netaikoma izoliacija, sąrašą.  Pastarasis sąrašas bus sudaromas atsižvelgiant į Baltijos šalių sutartus kriterijus ir taip pat bus skelbiamas pirmadieniais.

   Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją Lietuvoje - www.koronastop.lt
   Visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai pasiteirauti: +370 618 79984, +370 616 94562.

   Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žiūrėkite čia.

    

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • Aktualios informacijos apie koronavirusą COVID-19 nuorodos Suomijoje Įkelta2020.03.16

   Suomijoje gyvenantiems ar esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams aktualią informaciją apie situaciją dėl koronaviruso bei rekomendacijas dėl prevencinių priemonių ir ką daryti, esant įtarimui, kad užsikrėte koronavirusu, rekomenduojame skaityti Suomijos sveikatos ir gerovės instituto (suom. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL), engl. The Finnish Institute for Health and Welfare) paskyroje:

             suomių k.- https://thl.fi/fi/
             anglų k. - https://thl.fi/en/web/thlfi-en
             švedų k. - https://thl.fi/sv/web/thlfi-sv

   Suomijos nacionalinė konsultacijų linija bendrais klausimais apie koronavirusą COVID-19: +358 295 535 535 (veikia darbo dienomis 8-21 val., šeštadieniais 9-15 val.)

   Skaitykite toliau.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • 2020-03-11 ambasadorius.jpg Helsinkyje paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis Įkelta2020.03.11

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimo proga, kovo 11 dieną Helsinkyje Lietuvos ambasada Suomijoje  organizavo šventinį priėmimą, į kurį susirinko Suomijos Eduskuntos (parlamento) ir institucijų atstovai, visuomenės veikėjai, diplomatinio korpuso, verslo, kultūros, Suomijos lietuvių bendruomenės ir „Donelaičio“ draugijos atstovai. Renginio metu lietuvių, suomių ir kitų žinomų užsienio kompozitorių kūrinius atliko Suomijoje gyvenantis lietuvių pianistas Mindaugas Neverovas ir estas violončelininkas Johannes Teppo.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020-03-05 Audriaus renginys 1.JPG Ambasadoje vyko dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui skatinti skirtas renginys Įkelta2020.03.06

   Kovo 5 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje organizuotas Lietuvos ir Suomijos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimui skirtas renginys. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, sveikindamas renginio dalyvius, pasidžiaugė kasmet besiplečiančiais ir stiprėjančiais ekonominiais ryšiais tarp mūsų šalių,  augančiais dvišalės prekybos mastais bei Suomijos įmonių investicijomis Lietuvoje.

   Ekonominiai santykiai »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata