Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai

Sukurta 2019.11.14 / Atnaujinta 2019.11.14 18:09
   Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai
   Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai

   Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

   Susitikime N. Germanas pabrėžė dvišalių politinių ir ekonominių santykių stiprinimo, taip pat Juodkalnijos integracijos į Europos Sąjungoje (ES) svarbą. Viceministras padėkojo Juodkalnijai už jos indėlį NATO stiprinant Baltijos regiono saugumą, taip pat už jos paramą ES bendrai užsienio ir saugumo politikai.

   N. Germanas akcentavo Lietuvos norą aktyviau bendradarbiauti su Juodkalnija ekonomikos, turizmo srityse, įgyvendinant ES Dvynių projektus, pasidalijant Lietuvos integracijos į ES bei Ekonominės diplomatijos tarybos veiklos patirtimi. Viceministras kvietė Juodkalnijos valstybės institucijas ir privačias kompanijas dalyvauti Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse parodose bei konferencijose.

   Ambasadorius dr. Budimiras Šegrtas yra Lietuvai akredituotas Juodkalnijos ambasadorius, nuo 2019 m. kovo mėnesio, reziduojantis Lenkijoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8515.jpg

   Vasario 20 dieną Vilniuje vyko ministro Lino Linkevičiaus ir Juodkalnijos užsienio reikalų ministro Srdžano Darmanovičiaus susitikimas. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės Europos Sąjungoje (ES) siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Vasario 20 dieną Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžanas Darmanovičius. Susitikimo su ministru Linu Linkevičiumi metu bus aptariamas Lietuvos ir Juodkalnijos dvišalis bendradarbiavimas, Juodkalnijos pažanga derybose dėl narystės Europos Sąjungoje, situacija Vakarų Balkanuose, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo NATO klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_2094(1).jpg

   Lapkričio 12 dieną Helsinkyje, Suomijoje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
   IMG_5286.jpg

   Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Masamichi Kono.  Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės, Prezidento kanceliarijos, kitų institucijų atstovai, atsakingi už bendradarbiavimą su EBPO.

   IMG-20191012-WA0002.jpg

   Spalio 11 dieną Kapadokijos regiono Urgupo mieste oficialiai atidarytas septintasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Turkijoje. Paskirtasis garbės konsulas Yakupas Dinleras yra Turkijos viešbučių asociacijos viceprezidentas ir Urgupo prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentas.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
   DSC_7727.jpg

   Rugsėjo 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje susirinko Europos judėjimo Lietuvoje kūrimu suinteresuoti viešosios nuomonės lyderiai ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai, dirbantys Europos Sąjungos klausimais. Susitikime, kuriame dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, Tarptautinio Europos judėjimo generalinis sekretorius Petros Fassoulas ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, buvo sudarytas Steigiamasis komitetas, iki 2020 metų atliksiantis pasiruošimo darbus įkuriant Europos judėjimą Lietuvoje.

   Europos Sąjunga »