Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

URM pareiškimas dėl padėties Baltarusijos Respublikoje

Sukurta 2020.07.15 / Atnaujinta 2020.07.16 10:27

Esame suinteresuoti su Baltarusija plėtoti geros kaimynystės santykius, grindžiamus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tačiau tai priklauso ir nuo kaimyninės šalies valios ir veiksmų.

Atidžiai stebime prezidento rinkimų kampaniją. Paskutiniai įvykiai rinkimų kampanijos metu – selektyvus kandidatų į prezidentus registravimas, nauja represijų banga prieš pilietinę visuomenę, opoziciją, politinius oponentus ir kandidatus, nepriklausomą žiniasklaidą, tinklaraštininkus,  sulaikyti šimtai asmenų – kelia didelį susirūpinimą. Dabartiniai įvykiai rodo, kad Baltarusija vis labiau tolsta nuo demokratijos standartų.

Raginame Baltarusijos vadovybę užtikrinti konkurencingą rinkiminę aplinką, saugius, laisvus ir sąžiningus rinkimus, paleisti visus suimtuosius ir užtikrinti pagrindines laisves ir žmogaus teises. Besitęsiančios politiškai motyvuotos represijos, galimas naujų politinių kalinių skaičiaus augimas turės pasekmių tolesniems Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos santykiams. Taikūs, laisvi ir sąžiningi prezidento rinkimai paskatintų Baltarusijos demokratinę plėtrą, sustiprintų jos suverenitetą ir nepriklausomybę.

Baltarusijos vadovybė daug kartų viešai išsakė pasiruošimą įgyvendinti visas tarptautinių institucijų rekomendacijas, taip pat patvirtino savo sutikimą dėl Nacionalinio veiksmų plano dėl ES streso testų rekomendacijų įgyvendinimo tarptautinės peržiūros, tačiau iki šiol realios pažangos šioje srityje nėra. Raginame Baltarusiją bendradarbiauti su Europos Sąjunga branduolinės saugos ir aplinkosaugos srityje dėl atominės elektrinės projekto Astravo aikštelėje ir nepradėti skubotos atominės elektrinės eksploatacijos, bet nukreipti visų Baltarusijos institucijų pastangas į branduolinės saugos ir aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą.

Būdami artimiausi Baltarusijos kaimynai, su nerimu stebime COVID-19 pandemijos situaciją Baltarusijoje ir suteikėme šaliai atitinkamą humanitarinę pagalbą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_8069.jpg

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Daugiašaliai santykiai »
Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

Dvišaliai santykiai »

Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

Ministerijos naujienos »

Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 19 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos darbo grupės atominių elektrinių Lietuvos Respublikos kaimynystėje branduolinės ir radiacinės saugos ir aplinkosaugos klausimams dvišaliuose ir daugiašaliuose santykiuose nagrinėti susitikimas.

Naujienos »