Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 10:38
  N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

  Balandžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys buvo skirtas pagalbai besivystančioms šalims kovoje su Covid-19 pandemija. Susitikime buvo diskutuojama, kaip būtų galima sušvelninti šalių patiriamus ekonominius ir socialinius sukrėtimus.

  Susitikime nutarta, kad veiksminga kova su Covid-19 įmanoma tik tarptautiniu lygiu, veikiant greitai, lanksčiai ir vadovaujantis solidarumo principu, o ES ir valstybių narių pastangos neduos pakankamų rezultatų, jeigu nepadėsime kitiems.

  Viceministras Neris Germanas parėmė ES institucijų siūlymus dėl veiksmingesnio bendrų veiksmų koordinavimo teikiant pagalbą šalims partnerėms. Ministrai itin palankiai įvertino siūlymus užtikrinti koordinuotą teikiamos pagalbos viešinimą, nes tik tokiu būdu Europos Sąjunga bus matoma ir vertinama, o jos pastangos kovoti su kai kurių trečiųjų šalių skleidžiama dezinformacija bus žymiai efektyvesnės.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę daugiau dėmesio skirti ES Rytų kaimynystės šalims, taip pat Vakarų Balkanams pažymėdamas, kad ES pastangos kovojant su Pandemija tarptautiniu lygiu nebus veiksmingos, jeigu pirmiausia nepadėsime artimiausiems kaimynams, ypač ES rytuose.

  Lietuva taip pat paragino ES institucijas imtis aktyvesnės lyderystės ir siekti didesnio valstybių narių vidinio solidarumo kovoje su COVID-19. „Sėkmingai padėti kitiems galėsime tik tuomet, jeigu gebėsime tinkamai padėti patys sau“, - pabrėžė N. Germanas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepu Borrelliu aptarė neraminančią situaciją Baltarusijoje. L. Linkevičius akcentavo koordinacijos ir bendrų Europos Sąjungos (ES) veiksmų, reaguojant į įvykius Baltarusijoje, svarbą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugpjūčio 1 dieną įsigalioja Europos Sąjungos (ES) ir Vietnamo laisvosios prekybos susitarimas, kuris panaikins 99 proc. Vietnamo muitų. Ambicingas prekybos susitarimas plačiau atvers 96 milijonų gyventojų rinką Lietuvos eksportuotojams.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  IMG-20200718-WA0010.jpg

  Liepos 19 dieną į Lietuvą grįžo keturi Lietuvos piliečiai, kurie buvo užstrigę Venesueloje dėl COVID-19 pandemijos. Lietuvos konsulatas Valensijoje ir Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaujant su Europos Sąjungos atstovybe bei Prancūzijos ambasada Venesueloje, padėjo šiems piliečiams grįžti į Lietuvą Prancūzijos organizuotu repatrijavimo skrydžiu iš Venesuelai priklausančios Margaritos salos.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »
  DSC_2413.jpg

  Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_2060.jpg

  Liepos 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas bei kiti ministerijos ir ambasados pareigūnai į JAV išlydėjo Lietuvoje pagamintų kovai su COVID-19 pandemija skirtų apsaugos priemonių siuntą.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »